
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 3 mm |
| Width | 3 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 10 |
| Height | 1.1 mm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 1.02 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Min Input Voltage | 3.5 V |
| Output Current | 2.5 A |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Operating Supply Voltage | 42 V |
| Output Type | Adjustable, Fixed |
| Min Supply Voltage | 3.5 V |
| Max Output Current | 2.5 A |
| Quiescent Current | 138 µA |
| Synchronous Rectifier | No |
| Output Configuration | Positive |
| Topology | Buck |
| Switching Frequency | 2.5 MHz |
| Max Input Voltage | 42 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Min Output Voltage | 800 mV |
| Max Output Voltage | 39 V |
| Function | Step-Down |
Stock: 371
Distributors
pcbx
Unit Price$1.67520
Ext.Price$1.67520
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.67520 | $1.67520 |
| 10 | $1.41792 | $14.17920 |
| 25 | $1.30381 | $32.59525 |
| 50 | $1.19888 | $59.94400 |
| 100 | $1.10241 | $110.24100 |
| 300 | $1.06431 | $319.29300 |
| 500 | $1.02752 | $513.76000 |
| 1000 | $0.99386 | $993.86000 |
